tlo

PROGRAM FESTIVALU

20 X 2022 czwartek

godz. 17.30: PRZYSTANEK… PIOTRKÓW spotkanie twórcze z EWĄ ZIĘTEK

Ewa Ziętek, znana aktorka teatralna i filmowa, zadebiutowała rolą Panny Młodej w słynnej ekranizacji „Wesela” Andrzeja Wajdy. Występowała na najważniejszych stołecznych scenach, a od przeszło 20 lat związana jest z Teatrem Kwadrat. Popularność i sympatię widzów zdobyła rolą Marty Gabriel w „Złotopolskich” oraz Walerii Koszyk w „Barwach szczęścia”. W tym roku obchodzi 50-lecie pracy scenicznej. Jubileusz świętuje monodramem „Nieostrość widzenia” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego według tekstu Remigiusza Grzeli. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach 50-lecie pracy twórczej.

kawiarnia MOK, wstęp wolny

godz. 19.00: JUDY spektakl teatralny w tytułowej roli HANNA ŚLESZYŃSKA

w pozostałych rolach: Hubert Podgórski/ Piotr Tołoczko tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski
scenografia: Witold Stefaniak
kostiumy: David Zaleski, Varvara Frol

O spektaklu: Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.

sala widowiskowa MOK, cena biletu: 60/80 zł

kup bilet

21 X 2022 piątek


godz. 18.00: STANISŁAW SOYKA TRIO

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

sala widowiskowa MOK, bilety: 70/90 zł.

kup bilet

godz. 21.00 - STAND UP…PIOTRKÓW MICHAŁ PAŁUBSKI

Najbardziej giętki spośród wszystkich gwiazd polskiego kabaretu, teraz w znanej dotąd tylko najbliższym roli – szczerego do bólu faceta stojącego na kolejnym życiowym rozdrożu! Michał porzuca dawne sceniczne kreacje, by w bezkompromisowym stand upie z ironicznym dystansem podzielić się spostrzeżeniami na temat otaczającego nas świata. Przyjdź, posłuchaj i niech Ciebie też skręci… ze śmiechu.

sala widowiskowa MOK, 40/50 zł

kup bilet

gospodarz wieczoru ANTONI GORGOŃ GRUCHA

22 X 2022 sobota

godz. 19:00: KABARET TEY 50 LAT WSPOMNIENIA I POMÓWIENIA

Występują: Zenon Laskowik, Krzysztof Jaślar, Katarzyna Pakosińska

Magdalena Pawelec, Grzegorz Tomczak muzycy: Michał Ruksza, Magdalena Hrab, Jarosław Buczkowski.

Minęło 50 lat od premiery pierwszego programu Kabaretu Tey. Z tej okazji Zenon Laskowik i Krzysztof Jaślar przygotowali program, w którym przypomną fragmenty programów kabaretu Tey. Dla widzów to niepowtarzalna okazja zobaczyć w oryginale takie skecze i piosenki jak: „Mamuśka”, „Bieda”, „Szklarnie”, „Dla kogo Pani się tak dziś wystroiła”, „Starych nie ma chata wolna” i in. W programie wystąpią również: Katarzyna Pakosińska, Magdalena Pawelec, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza.

sala widowiskowa MOK, bilety: 90 zł

kup bilet

PROWADZENIE FESTIWALU
KABARET CHYBA
www.kabaretchyba.pl